Kilo Vermek BEDAVA

Kilo nedir ve nasıl verilir ?

Kilo bir insanın başına gelebilecek en büyük en korkunç şeydir Allah beterinden korusun denemiycek kadar kötüdür çünkü başımıza gelen en beter şeydir Allah yardım etsindir… Şşş tamam sadece şakaydııı

Biz buna kilo değil de fazla kilo diyelim hem daha mantıklı olmaz mı? Fazla kilo : Sağlık ve dış görünüş olarak verilse ne güzel olunacak olandır. Kurtulduğunuz da adeta kuş olup uçmak isteyeceğiniz ”Ay dünya varmış be ben resmen hamalmışım” diyeceğiniz dünyanın en güzel şeyi (kimine göre ) olmasada ilk 10 girebilecek olan şeydir. Verilmezse de muhtemelen hayatın devam edeceği ( istisanlarda var tabi)  ama kaliteli bir hayat yaşanamayacağı kesin olan bir olaydır..

Verilmezse neler mi olur :

 • 1-Sürekli yorgunluk.
 • 2-Omurga ağrıları
 • 3-Genç olduğu halde yaşından büyük göstermek…

Ve inanın bunlar sadece en basitleri. Bazı insalar da verilmesi zorunlu olan bazıların da ise ” siyah giysem toz oluyor beyaz giysem kilolarım belli olur” diye dert yaktıran durumdur. Bunun yanında alınması kimine bir su bardağı ötede kimine göreyse oldukça zordur.(bknz:ben) .

Tabi burada bir yanlışı da  düzeltmeyi borç bilirim. Kilo , ” Benim fazla kilom var . Ayy! benim yanlarım gitse okeyım benn yıhhaaa” diyeceğiniz kadar basit bir problem değildir. Ağzı olan konuşan canım memleketimde bir çok komşumuzun özellikle ”kaynının” (  genelde akraba ilişkilerinde problemi çıkan akraba adayı )  yaptığı kesinlikle önermiyoruz mümkünse tam tersini yapın. Çünkü şuan burda şunu yiyin bunu yemeyin demem benim bile ( bu işin okulunu okuyoruzzzzz bizzz ) yasakken komşunuzun kaynı salatalığı soyup yedi zayıfladı diye bir zahmette bu yazımı okumaya gücü yeten de (okuma-yazma bilen)  inanmasın güvenmesin mümkünse küssün. Fazla kilo muhabbeti anlayacağınız sizin indirgediğiniz gibi basit bir olay olmayıp hayli karmaşık bir hadisedir. Kilo ölçmede cinsiyet yaş doğum sayısı herhangi bir hastalık bir vitamin eksikliğine kadar bir sürü etken var. Yani diyeceğim şu ki  siz gelin bir bilene danışın. fazlanız var mı onu hesaplayalım sonra duruma göre halledilir muhakkak. Yeter ki gönüller bir olsun. Fazla da gecikmeyin ki her şey tam zamanında olsun. Ölümden başka her şeyin çaresini olduğunu unutmayın. Fazla kilolar değil onu taşıyan ponçik bedenlermiz güçlü onlar değil biz galip geleceğiz.

 • Fotoğraf çekinirken insanların arkasına saklama
 • Yerken acaba bana bakıyorlar mı diye utanmaya
 • Elbise seçerken siyah seçmeye
 • Hoplayıp zıplarken ay belim açıldı mı kıızzz demeye artık son…

Ve bu hizmeti ayağınızaaa… yani ayağınız en yakınındaki devlet hastanelerinden çok rahat öğrenebilirsiniz.

Fazla kilolarından ilaç veya  saçma sapan bir içecekle kurtulmak isteyen kalbi temiz ama mantıklı düşünme konusunda eksik olan  insanlara selam edip bir randevu uzağınızda olduğumuzu belirtmek isterim.

GÜNEŞ GÜLER

 

 

 

2 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. Alev Abla dedi ki:

  👍😁 aa olmadı komşu benden şişman kilosu benden az olmuyor ama. 💙💙

  Liked by 1 kişi

  1. 😂😂😂😂❤🖑

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s